Zaawansowane materiały i nanotechnologia to kierunek zamawiany w ramach konkursu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jest to interdyscyplinarny kierunek studiów poświęcony nauce o wytwarzaniu i właściwościach nowoczesnych materiałów. Studia te umożliwiają zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności z zakresu fizyki, chemii, nauki o materiałach i podstaw nanotechnologii. Studia Zaawansowanych materiałów i nanotechnologii umożliwiają zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności z zakresu fizyki, chemii, nauki o materiałach i podstaw nanotechnologii.

W trakcie studiów:

W szczególności dotyczy to przewidywania właściwości szerokiego zakresu zaawansowanych materiałów na poziomie makro- i mikroskopowym oraz w pełni świadomego i krytycznego prowadzenia podstawowych i stosowanych badań przy użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii.

Po studiach:

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w instytucjach naukowo-badawczych i naukowo-edukacyjnych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, diagnostycznych, kontroli jakości, doradczych, jak również w przedsiębiorstwach działających w sektorach: farmaceutycznym, chemicznym, elektronicznym, optoelektronicznym, tworzyw sztucznych jak i innych, korzystających z technologii zaawansowanych materiałów i nanotechnologii.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->