W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Podkategorie

Wszystkie związane z kreacją, sztuką, estetyką. Dla osób chcących pozostawić na ziemi namacalny znak swojej obecności.
Gupa mocno związana z analizą produkcji, dystrybucją oraz konsumpcją dóbr.
Dyscypliny związane z biologią, chemią i fizyką. W zależności od kierunku, musisz być orłem w jednej z nich.
Łączą wiedzę z geoografii ze sprawnością fizyczną, chęcią podróżowania i kontaktu z ludźmi.
Oparte na zespole nauk o wychowaniu. Dają dużą satysfakcję tym, dla których nauka jest środkiem do pomocy innym.
Kiedyś w większości dla chłopców, dziś granica ta ulega zatarciu. Grupę stanowią dyscypliny związane z wytwarzaniem dóbr materialnych, a także regułami posługiwania się nimi.
Biologia i chemia to klucz do tej grupy. Którykolwiek kierunek stąd wybierzesz powinna charakteryzować Cię chęć niesienia pomocy.
W dobie komputerów kierunki te cieszą się sporą popularnością. Do prostych, łatwych i przyjemnych nie należą, ale jeśli pasjonujesz się informatyką na pewno nie będziesz zawiedziony.
W tej grupie znajdziesz kierunki związane z wieloma językami i ich specyfiką.
W przeciwieństwie do matematycznych i przyrodniczych, nie są prawie w ogóle związane z matematyką. Dotyczą człowieka, wytworów ludzkiej działalności i społeczeństwa.
Od czasu kiedy świadomość, że klient i jego oczekiwania to najważniejszy element biznesu, na dobre ugruntowała się w myśleniu ludzi przedsiębiorczych, kierunki te nie tracą na popularności.
Grupa dziedzin traktujących o społeczeństwie, jego strukturze, zmianach, trendach, metodach działań, stosunkach między społeczeństwami.
Związane z dużą odpowiedzialnością za ludzkie życie i mienie. Często traktowane jak służba czy misja.
Marzysz o studiowaniu prawa, medycyny, a może kierunku przyrodniczego w innym języku niż język polski? Nie chcesz z tego powodu wyjeżdżać za granicę na czas studiów? Studia w języku obcym z najpopularniejszych dziedzin możesz rozpocząć w największych ośrodkach akademickich w Polsce, a także na uczelniach prywatnych.

Studiowanie w języku innym niż polski to szansa na opanowanie języka angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego w stopniu zaawansowanym, wliczając w to specjalistyczne słownictwo związane z wybraną dziedziną wiedzy. Kandydaci mają spore szanse na znalezienie pracy poza granicami naszego kraju.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->