A kto to był MacGyver!? Dla osób, które w latach 90-tych były nastolatkami, ten gość był idolem. Krążyła plotka, że z zapałki i sznurówki potrafi zrobić helikopter, a oto właśnie chodzi w mechatronice: silniczek, przeniesienie napędu, elektroniczny układ sterujący z komunikacja bezprzewodową ze SmartPhonem i właśnie powstał samochodzik sterowany z aplikacji na telefonie komórkowym. Jakby MacGyver miał do dyspozycji technologie dostępne dzisiaj! Nie wiem co by wymyślił, ale byłoby to odjazdowe!


Z reguły kandydaci na studia na kierunku Automatyka i robotyka bardzo niewiele wiedzą na temat nauki, której zamierzają się podjąć. Postaramy się wyjaśnić kilka najistotniejszych spraw, dotyczących studiów w dziedzinie AiR. Z pewnością nie można myśleć, że są to studia przeznaczone dla przyszłych noblistów i ludzi pochłoniętych jedynie nauką. Praca specjalisty w zakresie automatyki i robotyki polega na bardzo praktycznym i logicznym myśleniu, które pomaga rozwiązywać problemy napotykane na liniach produkcyjnych, w systemach sterowania, czy w różnych gałęziach przemysłu. 


Nierozłączna para - wiedza i umiejętności

Aby posiąść niezbędną wiedzę i umiejętności studenci przechodzą przez istne piekło wykładów, laboratoriów, projektów, ćwiczeń i seminariów. Nauczyciele koncentrują się nie tylko na przekazywaniu wiedzy, ale także na badaniu studenckich postępów w nauce. Niestety elementy wiedzy z tego zakresu są bardzo gęsto ze sobą połączone, każde rozwiązanie ma swoją podstawę w jednej z fundamentalnych dziedzin wiedzy, a reguły i prawidła są wyprowadzane z bardzo wielu różnych obszarów, które razem tworzą interdyscyplinarną siatkę, po której studenci muszą się poruszać w sposób biegły. Absolwent AiR to człowiek pragmatyczny, świetnie zorganizowany, znający najnowsze rozwiązania techniczne i potrafiący je wdrażać do prostych i zaawansowanych systemów.

Garść porad dla kandydatów na Automatykę i robotykę

Trzeba także dodać, że nie łatwo dostać się na AiR, w dobrej uczelni. Prawie zawsze liczba kandydatów przekracza limit miejsc, dlatego warto, na długo przed egzaminami maturalnymi, rozpocząć przygotowania, by uzyskać jak najlepsze wyniki. Oczywiście trzeba wyspecjalizować się w przedmiotach ścisłych, takich jak matematyka, informatyka, czy fizyka. Z reguły nie starcza wtedy czasu na zdobywanie najwyższych ocen z języka polskiego czy historii.

Ogłoszenia korepetycje i kursów maturalnych z fizyki

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->